forkredit.com | http://www.sadowod.com | vivaspb.com | finntalk.com

Літній дитячий табір рекреаційної верхової їзди «Вітер перемін»

Говорячи про літо, діти, звичайно, думають про відпочинок, море, пригоди, поїздки, дискотеки, нові знайомства. Так думають здорові діти. Але чи можуть пережити ці радісні моменти ті, хто пересуваються лише в інвалідному візочку? Які їхні мрії про літо?

Мета літнього рекреаційного табору «Вітер перемін» – надати можливість дітям з особливими потребами – з усієї України поринути в світ спілкування з кіньми, відчути свою самостійність, побувши без батьківського піклування, оздоровитися, знайти нових друзів.

Літній рекреаційний іпотерапевтичний табір – логічне завершення річного циклу іпотерапії, поглиблює і закріпляє навички, отримані упродовж основного курсу.

Діти і дорослі з особливими потребами незалежно від віку мають багато проблем – зниження рухової активності, ізоляція від суспільства, психологічний дискомфорт, труднощі в навчанні й спілкуванні. За допомогою традиційних методів лікування й реабілітації ці проблеми практично неможливо подолати.
Іпотерапія, крім лікувального, має величезний оздоровчий ефект, пов'язаний як зі специфікою фізичних навантажень у процесі верхової їзди, так і з потужним впливом прекрасної й досконалої істоти – коня на психоемоційну сферу людини.
Кінь володіє величезним енергетичним потенціалом, який дозволяє гармонізувати стосунки людини й природи. Все це дозволяє використовувати іпотерапію не тільки у лікувальних, але й у рекреаційних цілях.
Всесвітня Організація Охорони здоров’я давно визнала, що іпотерапія насправді полегшує життя і дітей з інвалідністю, і їх батьків.  Під час занять відбувається пропріорецептивна стимуляція мозку, нормалізація м’язового тонусу, тренування вестибулярної та інших сенсорних систем, розвиток мови, активізація психоемоційної сфери, підвищення самооцінки.  
Крім інтенсивного курсу іпотерапії, рекреаційний табір дає унікальну можливість проводити різноманітні заняття на природі: ігри, купання коней, прогулянки в лісі, подорожі на возі мальовничими околицями.
Важливе місце займає догляд за кіньми та вивчення іпології. Пасти коней, допомагати годувати, все це можливо тільки в рекреаційному іпотерапевтичному таборі.
На завершення діти демонструють свої вміння під час змагань або показових виступів.
У таборі існує арттерапевтична програма, яка включає в себе роботу в ремісничих і творчих майстернях і спрямована на відновлення викривлених зв’язків хворої дитини з оточуючим світом. Важливо, що діти не тільки бачать результати своєї роботи в майстернях (наприклад, роблять вироби з глини), але й можуть взяти їх з собою додому, щоб похвалитися перед рідними або подарувати комусь з друзів чи однокласників.
У таборі кожна дитина має свої обов’язки. Від початку зміни складається графік чергувань по прибиранню стайні й годуванню коней. Крім роботи діти можуть приходити до стайні в будь-який час і просто побути разом з кіньми, погладити їх, принести гостинець, звичайно, під наглядом інструктора.
Дружба, яка зароджується в таборі, продовжується в майбутньому, розширюючи коло спілкування дітей, надаючи їм можливість підтримувати один одного.
Для батьків хворих дітей необхідно бачити, що їх дитина комусь потрібна, що в очах інших людей (і що дуже важливо, часто це молодь, для якої інвалідність не є сімейною проблемою) він володіє безумовною цінністю й правом на повноцінне життя.
Таким чином, крім чисто іпотерапевтичного ефекту, рекреаційні іпотерапевтичні табори дають дітям з інвалідністю новий потужний поштовх для подальшої реабілітації й житті у суспільстві.